AktualnościPolitykaPolska

Katastrofa Hołowni, stabilna przewaga PiS [SONDAŻ]

W najnowszym sondażu Social Chenges rośnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Obywatelską. Połączenie Hołowni z PSL przynosi katastrofalne skutki.

r e k l a m a

Sondaż przeprowadzony na zlecenie wpolityce.pl wskazuje umacnianie się PiS na czele politycznych wyborów Polaków. Różnica między PiS a Koalicją Obywatelską to już 10 procent.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos chce oddać 38 procent Polaków. Drugie miejsce zajmuje ugrupowanie Donalda Tuska, mogące liczyć na 28 procent wyborców. Na trzecim miejscu uplasowała się Konfederacja z poparciem na poziomie 9 procent.

Kolejne miejsce zajęła Lewica, uzyskując 8 procent głosów respondentów.

Polska 2050 Szymona Hołowni startując sama w wyborach mogłaby liczyć na 7 procent głosów. Ugrupowanie Hołowni do niedawna walczyło z Platformą Obywatelską o bycie liderem opozycji. Obecnie Hołownia zbliż się do progu wyborczego.

Wspólne listy PSL i Hołowni dają tej koalicji wyborczej około 12 procent głosów, co odbierane jest za porażkę obu partii tej egotystycznej koalicji. Ustalenie wspólnych list i jedynek, może doprowadzić do kolejnych spadków. Zwłaszcza członkowie i wyborcy PSL mogą poczuć się rozczarowani dominacją przedstawicieli Hołowni na listach wyborczych.

r e k l a m a

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 5 do 8 maja 2023 roku. W badaniu wzięło udział 1039 osób.

Źródło: wpolityce.pl/pp

fot. ilust.arch.

Facebook Comments