112AktualnościPolska

Kolejna tragiczna śmierć żołnierza na polskim poligonie!

Do kolejnej tragicznej śmierci żołnierza doszło na poligonie w Bemowie Pilskim. Wiadomość potwierdziły służby prasowe hiszpańskiego wojska działającego na poligonie w ramach ćwiczeń sił NATO.

Na polskich poligonach trwają intensywne ćwiczenia związane z przygotowań działań wojennych na Ukrainie. Podczas ostaniach miesięcy doszło już do kilku śmiertelnych wypadków związanych z działaniami ćwiczebnymi.

Ostatnią ofiarą ćwiczeń na poligonie w Bemowie Pilskim stał się hiszpański żołnierz.

W tej bolesnej chwili chcemy wyrazić nasze najszczersze kondolencje i bezwarunkowe wsparcie dla jego rodziny oraz kolegów – napisało w poniedziałkowym oświadczeniu dowództwo hiszpańskiej armii.

Sprecyzowało, że ofiarą tragicznego zdarzenia jest kapral z jednostki w Ceucie. Do tragedii miało dojść w podczas ćwiczeń przy użyciu ostrej amunicji.

Na poligonach trwają kontrole i przegląd procedur, które mają ograniczyć wypadki, póki co jednak nie przyniosły one poprawy bezpieczeństwa.

Eksperci nieoficjalnie komentują, że wypadki mogą być związane także z działalnością sabotażową obcych służb, utrudniających przygotowania wojska NATO do walk z Federacją Rosyjską.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments