AktualnościFinanse & bussines

Kolejne problemy Facebook`a. Masowe zwolnienia u internetowego giganta

Koncern Meta, właściciel Facebook, rozpoczął kolejną falę zwolnień. Tym razem pracę straciło ponad 13 proc. pracowników Zuckerberga.

r e k l a m a

Mark Zuckerberg odniósł ogromny sukces biznesowy tworząc sieć społecznościową Facebook. Popularność serwisu osiągnęła globalne rozmiary czyniąc z Zuckerberga jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Ostanie lata są jednak dla Facebook trudne. Popularność nowych serwisów takich jak TikTok spowodowały, że Facebook traci użytkowników i zyski. Także inwestycja w Metawesum okazała się fiaskiem. Nowa technologia nie została dobrze przyjęta przez ekspertów i użytkowników.

Odwrót użytkowników notuje także Instagram, również należący do Zuckerberga.

Meta, która jest również właścicielem aplikacji Instagram i komunikatora WhatsApp, zwalnia pracowników z uwagi na zmniejszenie rynku reklam w 2022 r. Pierwsza fala zwolnień, do której doszło pod koniec ubiegłego roku, objęła ok. 11 tys. osób, czyli 13 proc. zatrudnionych – napisała BBC.

Nie jest to pierwsza fala zwolnień w tym koncernie. Meta wstrzymuje także procesy rekrutacji nowych pracowników.

r e k l a m a

Na pierwszy ogień wśród zwalnianych poszli pracownicy zespołu rekrutacyjnego. Następni w kolejności są pracownicy działów IT, a w maju z pracą żegnać się mają zatrudnieni w działach biznesowych i administracyjnych. Meta poinformowała, że proces redukcji zatrudnienia może nie zakończyć się w tym roku – czytamy w komunikacie BBC.

Obecnie jedynym projektem Zuckerberga, który rozwija się i zyskuje nowych użytkowników jest WhatsApp, popularny komunikator internetowy.

Źródło: BBC/PP

Fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments