AktualnościPolitykaPolskaŚwiat

Kolejni dwaj obywatele Polski zamordowani w Izraelu!

Ambasada Izraela w Polsce oraz polski MSZ potwierdziły wiadomości o śmierci dwóch kolejnych obywateli Polski w czasie ataku wojsk Izraela na Palestyńczyków.

Po wkroczeniu bojowników Hamasu do Izraela uprowadzono ponad 250 zakładników z terenów zajmowanych przez Izrael na ziemiach palestyńskich. Część z zakładników miało obywatelstwo polskie.

Jak potwierdzają władze wojskowe Izraela, czworo zakładników Hamasu nie żyje. Wśród nich są dwaj żydzi posiadający obywatelstwo polskie.

Jak podał portal Times of Israel, zmarli zakładnicy to 79-letni Chaim Peri, 84-letni Amiram Cooper, 80-letni Joram Metzger i 51-letni Nadav Popplewell.

Te dwie osoby, o których jest mowa, mają poświadczenie polskiego obywatelstwa. To oznacza, że oni to poświadczenie przeprowadzone w polskich urzędach mieli w listopadzie lub w grudniu ubiegłego roku, w momencie, gdy już byli zakładnikami – przekazał rzecznik MSZ Paweł Wroński.

Jednocześnie rzecznik MZS potwierdził, że nadal wśród zakładników są obywatele Polski narodowości żydowskiej. Rzecznik nie chciał ujawnić ile jest takich osób jednak potwierdziło to pośrednio teorie uznawane za spiskowe o masowym przyznawaniu obywatelstwa Polski mieszkańcom Izraela.

Źródło; pp

fot. ilust.

Facebook Comments