Konfederacja zniknie z Sejmu? Pogrzebała ją wojna i Korwin-Mikke

Kolejny sondaż potwierdza stabilna przewagę Zjednoczonej Prawicy. Katastrofalne straty dotykają Konfederacji, której poparcie spadło do poziomu progu wyborczego.

r e k l a m a

Według sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Radia Zet, Zjednoczona Prawica wciąż stabilnie dominuje w preferencjach wyborczych Polaków.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę (08.05.) Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na głos 35,9 procentów wyborców.

Koalicja Obywatelska uplasowała się na drugim miejscu z poparciem 26,3 proc. Kolejne miejsca to Lewica (9 proc.) i Polska 2050 (8,6 proc.).

Kolejne ugrupowania muszą się liczyć z walką o wejście do Sejmu i przekroczeniem progu 5 procent poparcia.

Według IBRiS PSL – Koalicja Polska i Konfederacja mogą liczyć obecnie na poparcie 5,1 proc. i 5 proc. Oznacza to, że gdyby ugrupowania te wystartowały w wyborach jako koalicje to nie ich przedstawiciele nie trafią do Sejmu. Próg wyborczy dla komitetów koalicyjnych wynosi 8 procent poparcia.

Spadek poparcia dla Konfederacji analitycy upatrują w jej niejasnym stosunku do sprawy konfliktu na Ukrainie oraz wystąpieniach Janusza Korwina-Mikke, który jawnie od lat popiera zbrodniczy reżim z Kremla.

10,1 proc. potencjalnych wyborców wciąż nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Źródło: Radio Zet/PP

fot.arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *