AktualnościCiekawostkiNowe technologie

Koniec darmowego Facebook`a i Instagram`a. Polacy zapłacą 70 złotych miesięcznie

Mark Zuckerberg, właściciel Facebook i Instagrama potwierdził duże zmiany w funkcjonowaniu tych platform. Planowane jest wprowadzenie płatnych profili za które użytkownicy zapłacą prawie 70 złotych miesięcznie.

Pierwszy na pomysł płatnych profili w darmowych do tej pory mediach społecznościowych wpadł Elon Musk. Ratując dochody Twittera Musk wprowadził opłaty które mają gwarantować dla użytkowników status potwierdzonego konta. Opłaty maja też podnieść bezpieczeństwo kont i przeciwdziałać ich przejmowaniu.

Podobne rozwiązanie zapowiedział Zuckerberg. Facebook tracący użytkowników na rzecz nowych mediów społecznościowych traci zyski. Przeciwdziałać temu ma opcja płatnych profili. Nowe rozwiązania mają dotyczyć także Instagrama.

Płatny profil zapewni użytkownikowi weryfikacje i bezpieczeństwo konta. Nowy program Facebooka będzie wprowadzony już w najbliższych dniach.

W tym tygodniu rozpoczynamy wdrażanie Meta Verified – usługi subskrypcyjnej, która umożliwia weryfikację konta za pomocą wydanego przez rząd identyfikatora, otrzymanie niebieskiej plakietki, dodatkową ochronę przed podszywaniem się pod konta podszywające się pod Ciebie oraz bezpośredni dostęp do obsługi klienta. – czytamy w poście na FB.

Eksperci podkreślają, że takie rozwiązanie to nie tylko zmiana statusu kont i ich bezpieczeństwo ale także rewolucja zasięgów. Użytkownicy którzy mieli duże zasięgi, by je utrzymać będą musieli ponosić koszty. Dla Polaków będzie to niemal 70 złotych miesięcznie. Rezygnacja z usług płatny spowoduje spadek zasięgów a konta użytkowników darmowych będą narażone na ataki hakerskie i przejęcia.

Źródło: fb/pp

fot. arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *