Koniec katolickiej Polski? Szokujące wyniki sondażu

Sondaż dotyczący stosunku Polaków do Kościoła przeprowadziła agencja IBRIS na zlecenie Radia Zet. W badaniu pytano ankietowanych o obecność Kościoła w przestrzeni publicznej, lekcje religii czy finansowanie Kościoła Katolickiego.

66 proc. badanych stwierdziło, że chce, aby państwo przestało finansować Kościół. Za tym aby pieniądze z budżetu państwa trafiały też do Kościoła było tylko 26 procent respondentów.

Połowa badanych (50 proc.) stwierdziło, że należy zlikwidować uczestnictwo przedstawicieli Kościoła w uroczystościach państwowych. Za tym aby utrzymać w tej kwestii obecny stan rzeczy było 42 proc. badanych.

r e k l a m a

Podobny wynik uzyskano pytając o obecność lekcji religii w szkołach. 50 proc. badanych stwierdziło, że lekcje religii powinny pozostać w szkołach. Odwrotnego zdania było 44 proc. respondentów.

Uczestników badań zapytano także o obecność symboli religijnych w przestrzeni publicznej. 54 proc. badanych było za pozostawieniem takich symboli. Przeciwnego zdania było 41 proc. uczestników badań.

Źródła: radio Zet

fot.ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

One thought on “Koniec katolickiej Polski? Szokujące wyniki sondażu

  • 13 czerwca 2022 o 18:35
    Permalink

    Sondaż na zlecenie radia z , jest tak wiarygodny jak propaganda putina 😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.