AktualnościPolitykaPolska

Koniec ery Morawickiego? Wiemy kto ma go zastąpić!

30 września ma dojść do specjalnego posiedzenia Komitetu Politycznego PiS. Według przecieków z partii rządzącej dojdzie na nim do głosowania nad dalszym losem Mateusza Morawieckiego. Wielu czołowych działaczy PiS ma nalegać na jego odejście.

r e k l a m a

Specjalne posiedzenie Komitetu Politycznego PiS jest związane z sytuacją wewnętrzną w Prawie i Sprawiedliwości. Prominentni członkowie partii mają domagać się dymisji premiera.

Przywódcą frakcji sprzeciwiającej się dalszemu pełnieniu funkcji premiera przez Matusza Morawieckiego ma być Jacek Sasin.

Morawiecki ma ponieść odpowiedzialność za złą sytuację ekonomiczną kraju. Ponadto sprzeciw ma budzić jego polityka wizerunkowa. W dobie kryzysu premier często pokazuje się przy okazji przecinania wstęg czy przy ogłaszaniu wątpliwych sukcesów gospodarczych.

Według przecieków wewnętrzne głosowanie w PiS ma nie tylko dotyczyć dymisji Morawieckiego ale i wskazania kto go zastąpi. W tym kontekście pojawia się nazwisko Elżbiety Witek obecnie pełniącej funkcję marszałka Sejmu.

Morawiecki ma liczyć na wsparcie Jarosław Kaczyńskiego.

Źródło: pp

fot. arch.

r e k l a m a

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *