Koniec okupacji u Salezjanów? Mija data eksmisji ks. Woźnickiego

Były zakonnik salezjański, ksiądz Michał Woźnicki od lat okupuje mieszkanie w Domu Zakonnym poznańskiej siedziby Salezjanów. Dziś, 20 czerwca wchodzi w życie decyzja o jego eksmisji.

r e k l a m a

Mimo licznych ekscesów oraz niesubordynacji wobec przełożonych, ksiądz Woźnicki od lat okupuje jedno z mieszkań w Domu Zakonnym przy ulicy Woronieckiej w Poznaniu. Liczne prośby, zakonników, nakazy i procesy sądowe od lat są ignorowane przez byłego zakonnika i grupkę jego zwolenników.

Dnia 19 czerwca minęła data eksmisji księdza Woźnickiego z okupowanego mieszkania. Kolejnego dnia roboczego, 20 czerwca komornik w asyście policji powinien przystąpić do przymusowej eksmisji byłego zakonnika.

W ostatnim kazaniu do swoich wyznawców ksiądz Woźnicki przekazał, że nie zamierza opuścić okupowanego mieszkania gdzie od lat gromadzi swoich wiernych.

r e k l a m a

Były zakonnik znany obecnie głównie z transmisji swoich awantur z Salezjanami i ich pracownikami i podopiecznymi wykorzysta zapewne kolejną okazję do medialnego show.

Transmisje internetowe realizowane przez byłego zakonnika ogląda wiele tysięcy osób a szczególną popularnością cieszą się jego ekscesy i awantury. Tego typu transmisje zaliczane są do tzw. patostereamingu i są poważnym źródłem dochodów dla Woźnickiego i jego współpracownika.

Profanacja u salezjanów? Skandaliczne zachowanie księdza zobaczyła cała Polska!

Ewentualna eksmisja nie zatrzyma zapewne pędu byłego zakonnika do sławy internetowego „zadymiarza”. Poza Woroniecką, Woźnicki nie raz dał się we znaki w wielu świątyniach i sanktuariach w całej Polsce w tym w ostatnim czasie w Gietrzwałdzie.

Woźnicki z uwagi na swoje ekscesy jest na marginesie wszelkich ruchów z pogranicza Kościoła Katolickiego, odcinają się od niego nie tylko księża z Bractwa Piusa X ale i osoby takie jak ks. Natanek czy abp. Jan Paweł Lenga.

Źródło:pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *