PolitykaPolska

Koniec trzynastej i czternastej emerytury. Hołownia i PSL przeciwko pomocy dla seniorów

Ruch Szymona Hołowni wejdzie do nowej koalicji rządowej pod wodzą Donalda Tuska. Wiceprzewodniczący ruchu Hołowni wyraził poparcie dla likwidacji dodatkowych emerytur dla polskich emerytów.

Trzynasta i czternasta emerytura były formą pomocy dla emerytów wprowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Świadczenia miały na celu przeciwdziałanie ubożeniu emerytów z powodu inflacji i niskich świadczeń.

W toku kampanii wyborczej Ruch Hołowni oraz PSL tworzący tak zwaną Trzecią Drogę wyrażali się przeciwko tej formie pomocy dla seniorów. Politycy tego ruchu wejdą do nowej koalicji rządowej i podtrzymują chęć likwidacji dodatkowych wypłat dla emerytów.

„Trzynastka” i „czternastka” to jakieś prowizorki, które nie powinny mieć miejsca w poważnym systemie emerytalnym – mówił na antenie Radia Zet wiceprzewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni Michał Kobosko.

Zamiast 13. i 14. emerytury, politycy PSL i Hołowni proponują likwidację opodatkowania emerytur co będzie najkorzystniejsze dla seniorów pobierających najwyższe emerytury.

Źródło: pp

fot. GD/ wiki.

Facebook Comments