Koniec wojny na Ukrainie? Padła szokująca data!

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson jest jednym z liderów międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy. W jednym z ostatnich wywiadów zaszokował opinię publiczną określając do kiedy potrwa rosyjska napaść na ten kraj.

r e k l a m a

Boris Johnson jest jednym z czołowych rzeczników sprawy ukraińskiej na arenie międzynarodowej. W jednym z ostatnich wywiadów określił do kiedy, według niego potrwa wojna w tym kraju.

Johnson stwierdził, że wojna na Ukrainie może przekształcić się w długotrwała wojnę na wyniszczenie. Rosjanie koncentrując się na celach w okolicach Donbasu będą nękać Ukrainę atakami powietrznymi i rakietowymi.

Według Johnsona taki typ zmagań może potrwać nawet do końca 2023 roku!

Istnieje „realistyczna możliwość”, że rosyjskie bombardowania Ukrainy będą trwać do końca przyszłego roku, a nawet, że Rosja będzie w stanie wygrać trwającą wojnę . -stwierdził premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Za kluczową Johnson uznał sytuację w Mariupolu, który jest celem strategicznym walk.

Putin dysponuje ogromną armią. Jego sytuacja polityczna jest bardzo trudna, ponieważ popełnił katastrofalny błąd. Jedyną opcją, jaką ma teraz do dyspozycji, jest kontynuowanie tego przerażającego podejścia, na czele z artylerią, by próbować skruszyć Ukraińców. Jest już bardzo blisko zdobycia przesmyku lądowego w Mariupolu. Obawiam się, że na tym etapie sytuacja jest nieprzewidywalna. Musimy być realistami w tym względzie. – dodał polityk.

Źródło:bbc/pp

fot.ilus.

r e k l a m a
Facebook Comments

One thought on “Koniec wojny na Ukrainie? Padła szokująca data!

  • 25 kwietnia 2022 o 14:29
    Permalink

    W Mariupolu zostały tylko tunele na głębokości do 30m. Ale nie będą zdobywać, tylko poczekają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.