AktualnościCiekawostkiKsiązki

Koniec z lekturami w szkołach? Uczniowie nie będą musieli czytać książek!

Ruch pod przywództwem obecnego rotacyjnego marszałka sejmu Szymona Hołowni postulował ograniczenie lub nawet zakaz zadawania lekcji do domu dla dzieci. Postulat ten popiera także Lewica. Oznaczać to będzie niemożliwość zadawania do przeczytania lektur szkolnych!

Postulat odciążenia dzieci przez likwidację zadań domowych jest popierany przez posłów Trzeciej Drogi wprowadzonych do Sejmu przez Szymona Hołownię. Także Lewica kontrolująca w dużej mierze resort edukacji popiera ten pomysł.

r e k l a m a

Niemożliwość zadawania zadań domowych dla uczniów spowoduje uniemożliwienie znajomości literatury w tym polskiej klasyki. Uczniowie będą przerabiali na lekcjach fragmenty lektur bez znajomości całości książek. W wyniku wprowadzenia tego projektu jest szansa, że do czasów studiów może się zdarzyć, że uczeń nie przeczyta w swoim życiu ani jednej książki.

Brak nawyków czytelniczych z młodości spowoduje katastrofalne skutki społeczne i kulturowe co według posłów Hołowni i Lewicy jest pożądanym efektem i elementem budowy nowego społeczeństwa.

Według wyceministry edukacji, Katarzyny Lubnauer znanej z zakłócania uroczystości religijnych zmiany powinny wejść w życie od 1 września 2024 roku.

Przeciwny zmianom jest w dużej części PSL co jest kolejnym zgrzytem w “tęczowej koalicji 15 października”.

źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *