Ksiądz Dominik Chmielewski znów w ogniu krytyki. Padło porównanie do Natanka

Ksiądz Dominik Chmielewski gromadzi tłumy wiernych na swoich konferencjach. Równie uważnie co wierni, ich treści słuchają krytycy kaznodziei z Bydgoszczy. Po jednym z kolejnych kazań na duszpasterza znów spadła fala krytyki.

r e k l a m a

Krytycy księdza Chmielewskiego wskazują błędy w nauczaniu kapłana. Pojawiają się także zarzuty dotyczące męskiej wspólnoty stworzonej przez salezjanina „Wojowników Maryi”.

Nauczanie księdza Chmielewskiego jest szeroko upubliczniane w internecie. Tam właśnie ukazała się jego konferencja zatytułowana „Apokalipsa sumień” nagrana w Bydgoszczy. To właśnie ta konferencja ostatnio przykuła uwagę krytyków księdza Chmielewskiego.

Duszpasterz w przywołanej nauce głosi ważność objawień (także prywatnych) i stawia je na równi z przekazem Pisma Świętego. Szczególnie objawienia prywatne w tym aspekcie budzą spore wątpliwości.

Krytycy poddają wątpliwości podstawy teologiczne nauki głoszonej przez księdza Chmielewskiego i wskazują nawet ich szkodliwość. Podkreśla się w tym aspekcie, liczne przywoływanie apokaliptycznych wizji w nauczaniu duszpasterza. Wskazuje się tu bliskość salezjanina z księdzem Natankiem, który swoje nauki opiera na prywatnych wizjach oraz nadchodzącej apokalipsie.

Ks. Dominik Chmielewski poza Kościołem? Wspiera go Natanek [WIDEO]

Źródło: więź

fot. YT/GD

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *