112AktualnościCOVID

Ksiądz trafił za kraty. Handlował fałszywymi certyfikatami covidowym!

Krakowski ksiądz Łukasz Sz. trafił do aresztu w związku z fałszowaniem i handlem fałszywymi certyfikatami covidowymi. W tej sprawie zatrzymano łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób, które miały brać udział w procederze wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. Trzem cywilom i dwóm żołnierzom – przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Na wniosek śledczych poznański sąd tymczasowo aresztował czworo podejrzanych.

Jednym z zatrzymanych jest krakowski ksiądz Łukasz Sz. Zarzuty stawiane kapłanowi są związane z „czynnościami w ramach reżimu sanitarnego”.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w poniedziałek, że duchowny jest jednym z podejrzanych tymczasowo aresztowanych w sprawie wystawiania fałszywych certyfikatów covidowych. Zatrzymany ksiądz współpracował z pielęgniarką która wystawiała certyfikaty dotycząc szczepień przeciw COVID.

Duchownemu przedstawiono zarzuty dotyczące oszustwa, poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Ksiądz za swoje usługi pobierał od 100 do 200 złotych.

Podejrzanym w tej sprawie grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Źródło: rp/pap/pp

fot.ilus.arch.

Facebook Comments