CiekawostkiKościółzdrowie

Ksiądz Isakowicz-Zaleski śmiertelnie chory. Za kilka dni zapadnie kluczowa decyzja

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski jest jednym z najbardziej znanych duchownych. Bezkompromisowa walka o prawdę w kościele, potępianie współpracowników SB oraz księży pedofilii przysporzyły mu wielu zwolenników. Obecnie Isakowicz-Zalewski walczy ze śmiertelną chorobą.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski jest jednym z najbardziej znanych duchownych rzymskokatolickich obrządku ormiańskiego. Najbardziej znany jest on z bezkompromisowych wypowiedzi na temat duchownych współpracujących z SB oraz księży pedofili i tych, którzy tuszują te występki.

Niedawno ujawniono, że ksiądz Isakowicz choruje na raka. Mimo że w chorobie tej liczy się każdy dzień, ksiądz Isakowicz-Zaleski skarżył się między innymi na niedostatki w opiece onkologicznej w Polsce.

Pacjent, który się dowiaduje, że jest chory na nowotwór, dostaje horrendalnie dalekie terminy. I to w sytuacji, kiedy liczy się przecież każdy dzień – mówi duchowny w rozmowie z “Super Expressem”.

Mimo że choroba duchownego jest już znana od lutego to jej rozwój wymaga pilnych decyzji. Na połowę czerwca wyznaczono wybór dalszych metod leczenia i ewentualne wprowadzenie chemioterapii.

Stan duchownego niestety pogarsza się. Mimo to wciąż udziela się on publicznie i zajmuje się pracą nad oczyszczaniem Kościoła z duchownych odstępujących od zasad wiary.

Źródło: se/pp

fot. p.s. YT

Facebook Comments