Ksiądz katecheta przed sądem. Miał wykorzystywać seksualnie nieletnie uczennice

Przed częstochowskim sądem rusza bulwersująca sprawa księdza Stanisława Ś. Duchowny staje przed sądem oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Śledztwo przeciwko księdzu Stanisławowi Ś. Wszczęto w połowie ubiegłego roku, gdy na jaw wyszły gdy jedna z pokrzywdzonych złożyła zeznania. Według jej słów w 2020 roku, gdy miała ona niespełna 15 lat została wykorzystana przez księdza.

Druga z osób które złożyły zeznania przyznała się do utrzymywania kontaktów seksualnych z księdzem Ś. Gdy miała 16 lat. Według przepisów kościelnych pedofilią jest wszelki kontakt seksualny z osobami poniżej 18 roku życia.

Według zgromadzonych przez prokuraturę informacji, duchowny nie tylko wykorzystywał seksualnie nastolatki ale także nagrywał i fotografował swoje ofiary.

Pierwszy z nich dotyczy wielokrotnego doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego i poddania się innym czynnościom seksualnym, poprzez nadużycie stosunku zależności, który wynikał ze sprawowanej funkcji księdza i katechety. Ten zarzut również dotyczy okresu, kiedy pokrzywdzona nie ukończyła 15. roku życia – informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Katecheta miał także rozpijać osoby nieletnie w celu skłonienia ich do czynności seksualnych. Duchowny miał również pokazywać nieletnim treści pornograficzne.

Ksiądz Ś. Pozostaje w areszcie a kuria czeka z karami kościelnymi na wyrok częstochowskiego sądu.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *