CiekawostkiKościółPolska

Polscy księża w obronie LGBT. Przeprosili też za stosunek Kościoła do grzechu sodomii

Na stornie „Więzi” ukazało się szokujące oświadczenie podpisane przez wielu księży. Przepraszają oni w nim środowiska LGBT za słowa potępienia oraz wykluczanie sodomitów ze wspólnoty Kościoła.

Po tym jak jeden z polskich księży katolickich modlił się przy protestanckim ołtarzu z flagą LGBT spadła na niego krytyka wielu tradycyjnych wiernych Kościoła rzymskokatolickiego. Na fale krytyki zareagowało wielu księży, którzy podpisali oświadczenie opublikowane na stronach „Więzi”.

W oświadczeniu czytamy:

Przepraszamy je za język nienawiści, który często sączy się z wielu ambon, i za wykluczenie, którego doznają w naszym, rzymskokatolickim Kościele, który powinien być domem dla wszystkich (…). Przepraszamy je za język nienawiści, który często sączy się z wielu ambon, i za wykluczenie, którego doznają w naszym, rzymskokatolickim Kościele, który powinien być domem dla wszystkich. Jednocześnie dziękujemy Ojcu Maciejowi Biskupowi OP za udział w tym nabożeństwie, podczas którego reprezentował wielu i wiele z nas, którym bliska jest idea tolerancji i szacunku dla wszystkich niezależnie od orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.

Oświadczenie podpisali m.in. : ks. Andrzej Szostek, marianin i profesor etyki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, s. Małgorzata Chmielewska, słynąca ze swej działalności charytatywnej i wielu innych.

Źródło: więź

fot. ilust.

Facebook Comments