PolitykaPolska

Kukiza opuszcza kolejny poseł. Protestuje przeciwko koalicji z Kukiz-PiS

Sejmowe koło Kukiz`15 było po wyborach liczącą się siłą. Obecnie Kukiz staje się „jednoosobową partią”, jego ruch koło opuścił jeden z najbardziej rozpoznawalnych posłów Stanisław Tyszka.

r e k l a m a

Tyszka opuszczając Kukiza zostawia go niemal samotnego na scenie politycznej. Po wcześniejszych rozłamach oraz wystąpieniach z ruchu który był trzecią siłą w Sejmie niemal nic nie zostało.

Poseł Tyszka ujawnił powody które skłoniły go do opuszczenia Kukiza. Według Tyszki, Paweł Kukiz sprzeniewierzył się ideałom ruchu który miał być alternatywą dla PO i PiS.

Dziś słyszę, że moi koledzy z koła Kukiz’15 chcą startować w wyborach do Sejmu “pod pewnymi warunkami” z list PiS. No to beze mnie – tłumaczy Tyszka, cytowany przez portal Interia.pl.

Odkąd fiaskiem zakończyła się współpraca ugrupowania z Polskim Stronnictwem Ludowym, a Kukiz’15 w czerwcu 2021 roku zawarło porozumienie programowe z Prawem i Sprawiedliwością, Tyszka głosował inaczej niż jego koledzy. Od tego czasu Tyszka funkcjonował w ramach Kukiz`15 tylko teoretycznie, głosując samodzielnie i bez realizowania polityki koła.

Źródło: interia/PP

fot. arch. GD

r e k l a m a

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *