Celebryci

Kurdej-Szatan stanie przed sądem! Jest akt oskarżenia

Barbara Kurdej-Szatan gwiazda reklam Play i celebrytka zasłynęła w całej Polsce 4 listopada 2021. Jej wpis na temat Straży Granicznej, gdy ta zmagała się z naporem na polską granicę poruszył opinię publiczną. Prokuratura podjęła decyzję o postawieniu celebrytki przed sądem

r e k l a m a

4 listopada 2021 roku, Kurdej-Szatan włączyła się w nurt wydarzeń politycznych. Podczas gdy Straż Graniczna, wojsko i policja odpierały ataki hybrydowe na polskie granice, celebrytka zamieściła obraźliwy wpis w mediach społecznościowych. Kurdej-Szatan nazwała Straż Graniczną „mordercami bez mózgu i serca”.

Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy -powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. W jego treści mianem „maszyn bez mózgu i serca oraz morderców” określiła Straż Graniczną, oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk. (zniesławienie) -dodała.

Sprawa niedługo trafi przed sąd. Jak podkreśla prokuratura, w toku sprawy celebrytka udzieliła szerokich wyjaśnień na temat swojego haniebnego czynu.

Źródło: pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *