Ujawnił żydowskie korzenie rodziny Kurskich! [KSIĄŻKA]

Jarosław Kurski brat Jacka – byłego prezesa TVP opublikował książkę „Dziady i dybuki”. Autor ujawnia w niej żydowskie korzenie swojej rodziny i niszczy rodzinną legendę i próby odcięcia się przodków od żydowskiego pochodzenia.

reklama

Jarosław Kurski jest od 1991 roku dziennikarzem „Gazety Wyborczej” a obecnie także jej wicenaczelnym. Odmienna droga od brata Jacka którą wybrał skłoniła go do opublikowania książki demaskującej rodzinną legendę.

„Dziady i dybuki” to książka ujawniająca żydowską przeszłość rodziny Kurskich przez lata ukrywaną przez zmiany nazwiska czy miejsca zamieszkania. Tak sam Kurski mówi na ten temat:

Obracam wniwecz wysiłek kilku pokoleń: kupowanie majątków, zmianę nazwiska, udział w powstaniach, gorliwy patriotyzm babci i mamy. Robię to z pełną świadomością, bo poczuwam się do polskości obywatelskiej i otwartej.

Matka braci Kurskich sprzeciwiała się poruszaniu tematu żydowskiego pochodzenia rodziny. Wymogła na Jarosławie, by książka ukazała się dopiero po jej śmierci co miało miejsce 6 lat temu.

Źródło: GW/PP

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

One thought on “Ujawnił żydowskie korzenie rodziny Kurskich! [KSIĄŻKA]

  • 17 października 2022 o 18:44
    Permalink

    Kto z ważnych w Polsce nie ma korzeni żydowskich? ‘ Poznaj ich prawdziwe nazwiska’ Szok, ilu jest przefarbowanych lisów na Polaków.

Możliwość komentowania została wyłączona.