CelebryciCiekawostki

Legendarna gwiazda o Polakach. Jej słowa usłyszała cała Ameryka

Legendarna prezenterka telewizyjna oraz Oprah Winfrey podczas publicznego występu wypowiedziała się na temat sytuacji na Ukrainie oraz postawy Polaków wobec migrantów wojennych. Jej słowa usłyszała cała Ameryka.

Podczas jednego z ostatnich występów telewizyjnych Oprah Winfrey odniosła się do sytuacji na Ukrainie.

Nie mogę przestać myśleć o strachu i wycieńczeniu, jakie muszą czuć ci, którzy uciekają, którzy śpią w bunkrach, którzy ukrywają się w swoich piwnicach. O twarzach matek i dzieci, ojców żegnających się na dworcu. Mężczyzn, którzy nigdy wcześniej nie mieli w ręku broni, ale zostają, aby bronić demokracji -powiedziała ze wzruszeniem Oprah.

W kolejnych słowach odniosła się do postawy Polski i Polaków wobec kryzysu migracyjnego.

Czy słyszeliście o tym, jak wiele rodzin po drugiej stronie granicy w Polsce otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Jak wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają, bo wiedzą, że to sąsiedzi i oni wszyscy są tacy jak my? -dodała Winfrey.

Oprah Winfrey jest jedną z najbardziej wpływowych osób w USA. Jej głos jest słyszany w milionach amerykańskich domów. Oprah stała się ikoną telewizji przełomu wieków. Była wielokrotnie goszczona w Białym Domu i często udziela się w akcjach społecznych i politycznych.

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments