CelebryciMuzyka

Legendarny polski muzyk w stanie ciężkim. Trwa walka o podtrzymanie jego życia

Wojciech Korda to jeden z najbardziej znanych prekursorów rocka w Polsce. Muzyk zespołu Niebiesko-Czarni obecnie jest przykuty do łózka, walcząc o każdy oddech. Jego życie jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie.

Wojciech Korda współtworzył zespół Niebiesko-Czarni. Był to jeden z pierwszych w Polsce zespołów grających big-bit czyli rodzimą odmianę rocka.

Niestety obecnie muzyk znajduje się w tragicznej sytuacji. Po 6 udarach jego życie trwa dzięki aparaturze. Artysta jest karmiony dojelitowo oraz nie może się samodzielnie poruszać.

Okazuje się, że Korda, który pierwszy udar przeszedł 2015 roku może stracić szansę na życie z powodu problemów materialnych. Na co dzień muzykiem opiekuje się jego żona Aldona, jednak z uwagi na kosztowną rehabilitację kończą się środki nawet na rachunki.

Odcięcie prądu może spowodować zgon artysty z powodu zaprzestania funkcjonowania przez urządzenia podtrzymujące życie.

W sieci ruszyła zbiórka funduszy na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz rachunków w domu muzyka. Zbiórkę wspiera Polska Fundacja Muzyczna, która opublikowała apel o wsparcie artysty.

W specjalnym wpisie na profilu Fundacji możemy również przeczytać:

Wojtek na co dzień jest w pełni zależny od wielu urządzeń elektrycznych: łóżko pionizujące plecy i podnoszące nogi, respirator, koncentrator tlenu, ssak 24h, pompa do podawania pokarmu.

Wszystkie te urządzenia są zasilane elektrycznie, a prąd jest dla nich aktualnie droższy o 100%. Z powodu przeterminowanych faktur, grozi odłączenie energii od domu, co dla Wojtka mogłoby okazać się zabójcze.

Źrodło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments