Alkoholowa libacja Ukraińców zakończona atakiem nożem

Bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w trakcie sprzeczki dwóch obywateli Ukrainy, jeden z nich został najprawdopodobniej raniony nożem. Mundurowi na miejscu zgłoszenia zatrzymali nietrzeźwego 46-latka i trafił on do policyjnego aresztu. Ranny w klatkę piersiową 37-latek po udzieleniu pomocy przez policjanta został przewieziony do szpitala i hospitalizowany.

W sobotę, 18.12.2021 r., po godzinie 9.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w domu w Bytowie doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma obywatelami Ukrainy, a jeden z nich został dźgnięty nożem.

Mundurowi na miejscu zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który miał prawie dwa promile alkoholu. Rannemu w klatkę piersiową 37-latkowi policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy. Został on przewieziony do szpitala, gdzie z uwagi na obrażenia następnie hospitalizowany. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie i został już przesłuchany.

Policjanci po zebraniu materiałów wnioskowali do prokuratora, o wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dla 46-latka. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował trzymiesięczny areszt dla mężczyzny.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Źródło: policja.pl

fot. tamże

Facebook Comments