Łukaszenko jak Stalin. Prześladowania za polskie pochodzenie

Karta Polaka jest dokumentem potwierdzającym polskie pochodzenie. Połowa z wydanych Kart trafiła na Białoruś. Białoruski dyktator w kolejnym bezrozumnym akcie zemsty, chce karać posiadaczy Karty Polaka za ich przynależność etniczną.

Białoruski dyktator i zbrodniarz, Aleksander Łukaszenko wobec fiaska swojego planu ataków na polską granicę planuje zemstę na osobach pochodzenia polskiego.

Kartę Polaka otrzymało na Białorusi około 130 tysięcy osób. Właśnie ta grupa ma być teraz prześladowana przez reżim z Mińska.

Już wcześniej samozwańczy dyktator uderzał w polaków mieszkających na Białorusi. Wielu z nich przebywa już od ponad roku za kratami. Dyktator szczególnie prześladował niezależne media finansowane z Polski oraz polonijne organizacje w tym kraju.

Białoruskie władze uzasadniają swoje zbrodnicze czyny obawą przed wojną którą same prowokują. Mniejszość polska ma być zagrożeniem dla bezpieczeństwa Białorusi w razie ewentualnego konfliktu zbrojnego do którego marionetkę z Mińska popycha jej mocodawca z Kremla.

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments