Lwów pierwszym celem atomowym Putina! Atak ma przestraszyć Polaków

Mer Lwowa, Andrij Sadowy poinformował o szeroko zakrojonej akcji przygotowania mieszkańców Lwowa na atak atomowy. Według danych wywiadowczych, Lwów może być pierwszym celem ataku nuklearnego Putina.

r e k l a m a

Mer Lwowa, Andrij Sadowy ujawnił, że mieszkańcy przygotowują się do ataku nuklearnego czy chemicznego.

Fiasko zbrodniczej napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę spowodowało coraz częstsze spekulacje o użyciu broni atomowej. Rosjanie zdają się sondować opinię międzynarodową w tej kwestii. Ostrzał i walki w rejonie Zaporowskiej Elektrowni Atomowej spotkały się z niewielkim odzewem na świecie. Może to zachęcić Putina do sięgnięcia bo broń masowej zagłady.

We Lwowie od dwóch miesięcy codziennie mamy szkolenie dla ludzi i przygotowujemy się do ataku nuklearnego czy chemicznego. To nie są żarty. – mówił mer Lwowa, Andrij Sadowy.

Lwów określa się jako pierwszy cel uderzania nuklearnego z kilku powodów. Miasto to nie ucierpiało w wyniku działań wojennych co czyni je istotnym ośrodkiem głębokiego zaplecza frontu. Poza tym mogłoby to uderzyć pośrednio w Polskę.

Skażenie wywołane atakiem dotarło by błyskawicznie do Polski. Poza tym miasto to jest historycznie związane z Polską a do dziś żyje tam liczna mniejszość polska.

Atak nuklearny realny? MSWiA rozsyła tabletki z jodkiem potasu!

Atak taki najbardziej – poza Ukrainą odczuła by Polska jak również Polacy.

Źródło: TSN/pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *