Masz magnesy na lodówce? Mogą przynieść katastrofalny skutki

Magnesy na lodówce to moda i zwyczaj spotykany w wielu domach. Mogą one być pamiątkowe lub służyć przypominaniu ważnych spraw. Niestety jak się okazuje, kolekcjonowanie magnesów na lodówce może mieć katastrofalne skutki!

Lodówka pokryta magnesami to powszechny widok w polskich domach. Pamiątkowe z turystycznych miejscowości, przypominające czy ozdobne, mimo że wyglądają niegroźnie mogą przynieść opłakane skutki.

Jak wynika z obserwacji naukowców magnesy na lodówce mają bardzo negatywny wpływ. Mogą one zakłócać prace lodówki a nawet spowodować jej zniszczenie.

Magnesy zmieniają działanie urządzeń elektrycznych i poprzez swoje oddziaływanie zaburzają ich prace. W skrajnych wypadkach może dojść do krytycznej awarii urządzenia narażonego na kontakt z magnesami.

Zwłaszcza nowoczesne lodówki z panelami dotykowymi i łącznością z internetem są narażone na skutki działania magnesów.

Także sama ilość magnesów na dłuższą metę obciążając drzwi lodówki powoduje mikrouszkodzenia. Obciążone drzwi lodówki tracą swoją szczelność i stabilność.

Niektórzy producenci odmawiają napraw gwarancyjnych lodówek, które były narażone na oddziaływanie magnesów powołując się na nieprawidłowe użytkowanie urządzenia.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments