Celebryci

Maleńczuk skazany. W sądzie siedział w czapce

Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał w mocy orzeczenie sądu pierwszej instancji skazujące Macieja Maleńczuka za naruszenie nietykalności cielesnej działacza pro-life. Muzyk został skazany przez Sąd Rejonowy na zapłatę grzywny, zadośćuczynienia i pokrycie kosztów postępowania.

Do sytuacji doszło 17 grudnia 2016 r. w Krakowie. Podczas demonstracji środowisk związanych z obroną życia oraz KOD doszło do konfrontacji. Podczas kłótni Maciej Maleńczuk uderzył w twarz jednego z działaczy pro-life i wydarł mu siłą transparent.

Przeciwko celebrycie toczyło się postępowanie z art. 217 § 1 Kodeksu karnego, czyli naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. Maleńczuk mimo licznych dowodów nie przyznał się do zarzucanego czynu. Jego zdaniem, miał być sprowokowany przez pokrzywdzonego treścią transparentów antyaborcyjnych oraz rzekomym użyciem przez niego obraźliwych słów.

17 grudnia 2020 r. Sąd Rejonowy uznał muzyka winnym i wymierzył mu karę 6 tys. zł grzywny oraz 1 tys. zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego, a także obciążył go kosztami postępowania. Obecnie sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok skazujący muzyka.

fot. arch.GD

Facebook Comments