CiekawostkiHistoria

Ujawniono mapę hitlerowskiego skarbu. Tropy prowadzą do Polski

Tajemniczą mapę upubliczniło holenderskie archiwum. Mimo, że od jej utworzenia minęło 78 lat nadal nie rozwiązano jej zagadki. Mapa ma przedstawiać miejsce ukrycia hitlerowskiego skarbu.

Sensację wśród poszukiwaczy skarbów III Rzeszy wzbudziła mapa, która według historyków przedstawia miejsce ukrycia hitlerowskich skarbów. Dokument po 78 latach od jego sporządzenia został upubliczniony przez holenderskich archiwistów.

Mapa miała zostać sporządzona przez Niemców po załamaniu się ich ofensywy w Ardenach pod koniec II wojny światowej. Przedstawione na niej miejsce ma skrywać ogromne skarby pochodzące z niemieckich grabieży wojennych.

Mimo wyraźnych wskazówek takich jak, topografia terenu oraz drzewostan okolicy nikt nie rozszyfrował miejsca które wskazuje.

Wielu badaczy sądzi, że miejsce te może być w części Europy zajmowanej przez Niemców w latach 1944 – 1945 kiedy ich porażka była już przesądzona. Naukowcy wskazują tu między innymi tereny Polski.

Upublicznienie mapy ma pozwolić na ustalenie miejsca gdzie ukryto skarby wycofujących się Niemców. Dokument jest teraz badany przez historyków i poszukiwaczy skarbów z całego świata.

źródło: pp

fot. ilust./National Archives

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *