Co dalej z Michniewiczem? Prezes PZPN decyduje

Prezes PZPN, Cezary Kulesza wypowiedział się na temat dalszej pracy Czesława Michniewicza z polską kadrą. Kontrakt Michniewicza kończy się wraz z końcem roku i PZPN decyduje o jego przedłużeniu lub zakończeniu.

r e k l a m a

Prezes Kulesza gościł na ostatnim meczu reprezentantów Polski w Katarze. Mecz z Francją w 1/8 finałów mistrzostw świata został uznany za epokowy sukces także przez prezesa PZPN.

Jak widzieliśmy z przebiegu meczu z Francją, stworzyliśmy sobie stuprocentową sytuację do strzelenia bramki. Nie wiemy jakby się potoczył mecz, gdyby padł wtedy gol. Oni by atakowali, a my moglibyśmy sobie pozwolić na grę z kontry. Różnie się mógł ten mecz potoczyć. Ale przegraliśmy i czujemy niedosyt, bo w tym dniu Francja była do pokonania. Po epoce Bońka i Smolarka wywalczyliśmy jednak awans. – Wyszliśmy z grupy, cel został osiągnięty, ale jak to się mówi – apetyt rośnie w trakcie jedzenia. – stwierdził prezes Kulesza.

Cezary Kulesza pytany o przyszłość Czesława Michniewicza, stwierdził, że czas na analizy przyjedzie po powrocie do kraju.

Przypomina się jednak, że Michniewicz obejmował kadrę 11 miesięcy temu w trudnej sytuacji. Udało mu się wykonać założone cele a występ w Katarze mimo niesmaku jaki pozostawił styl gry Polaków zalicza się do udanych.

Źródło: pp

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments