Miliarder rozdał swój majątek. Teraz mieszka w wynajętym mieszkaniu [WIDEO]

Chuck Feeney to miliarder który rozdał swój majątek. 14 września 2020 roku skończył swoją działalność zostając ubogim emerytem.

Chuck Feeney to twórca sieci sklepów bezcłowych Duty Free Shoppers. Znane są z lotnisk i promów całego świata. W swoją życiu zarobił miliony dolarów. 14 września oficjalnie zakończył rozdawanie swojego majątku.

Do niedawna nikt prawie nikt nie słyszał o jego działalności charytatywnej. Nie chwalił się nią powoli rozdając swój majątek na różne cele.

Mimo, że mógłby mieć prawie wszystko co można kupić nigdy nie pozwolił sobie na luksusy takie jak prywatny samolot, jacht czy nawet willa. Nie posiada nawet drogiego zegarka. Jego Casio jest warte 10 dolarów.

Dziś 89-letni Freeney mieszka w wynajętym mieszkaniu w San Francisco.

W latach 80. XX wieku biznesmen założył fundację Atlantic Philantropies, która zajmowała się rozdysponowaniem jego majątku na cele charytatywne.

Data zamknięcia fundacji – 2020 r. – nie jest przypadkowa. Biznesmen wyznaczył ją już kilka lat temu, bo jak tłumaczył, chciał określić nieprzekraczalny termin, w którym rozdysponuje cały majątek i zamknie Atlantic.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany. Dobrze czuję się z tym, że udało mi się to ukończyć na mojej warcie – stwierdził Feeney w rozmowie z „Forbesem”. – Dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do nas w tej podróży – podkreślił. I dodał, żeby ci, którzy rozważają rozdawanie pieniędzy za swojego życia, spróbowali – na pewno to polubią.

Feeney jest wzorem dla wielu współczesnych miliarderów których majątki znacznie przekraczają potrzeby i możliwości konsumpcji.

Na podstawie: bussinesinaider.pl

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.