AktualnościCiekawostkizdrowie

Ministerstwo Zdrowia dofinansuje e-paierosy? Szokująca informacja trafiła do mediów

Polskie media obiegła informacja, że polskie Ministerstwo Zdrowia będzie dofinansowywało zakup e-papierosów. Do wiadomości odniósł się rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz.

Serwis ISB News podał informację, że polskie Ministerstwo Zdrowia będzie dopłacało do zakupu e-papierosów. Szeroko komentowana i kolportowana informacja okazała się manipulacją oraz fake news`em.

Sprawę skomentował rzecznik ministerstwa, Wojciech Andrusiewicz.

To manipulacja. Ten tekst jest świadectwem niepoważnego i nieodpowiedzialnego dziennikarstwa – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ.

Za akcją dezinformacyjną mogą stać koncerny tytoniowe. Spadek liczby klientów na tradycyjne papierosy firmy te starają się upowszechniać e-papierosy.

Ministerstwo Zdrowia jednoznacznie odnosi sie do skutków palenia papierosów tak tradycyjnych jak i elektronicznych.

Przygotowujemy teraz odświeżoną kampanię narodowej strategii onkologicznej. Będzie mocny i wyrazisty spot o zagrożeniu dla palaczy, który powinien pojawić się na przełomie czerwca i lipca. Zaręczam, że ta kampania społeczna powinna uświadomić tym, którzy jeszcze sobie tego nie uświadamiają, jak potężne zmiany w naszym organizmie może wywołać palenie – mówił Andrusiewicz.

źródło: tvp/pp

fot. ilust.

Facebook Comments