AktualnościPolitykaPolska

Atak nuklearny realny? MSWiA rozsyła tabletki z jodkiem potasu!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji potwierdziło, że zabezpieczyło tabletki z jodkiem potasu na wypadek ataku atomowego i skażenia. Preparaty zostały rozesłane na terenie całego kraju!

r e k l a m a

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało wczoraj (19.09.2022) o przekazaniu tabletek zawierających jodek potasu do jednostek Straży Pożarnej na terenie całego kraju.

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego – napisano w oficjalnym komunikacie.

Akcja MSWiA związana jest prawdopodobnie z walkami i ostrzałem w rejonie elektrowni atomowej Enerhodar w obwodzie mikołajowskim na Ukrainie.

r e k l a m a

Nieoficjalnie przyznaje się, że tabletki takie zostałby podane w razie bezpośredniego użycia broni nuklearnej przez Moskwę.

Źródło: GOV.pl/PP

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *