AktualnościCelebryciMuzyka

Znany muzyk-celebryta szefem szajki przestępczej?! Piotr M. z zarzutami!

Warszawska policja zatrzymała trzy osoby w związku z wyłudzeniami ogromnych kwot za sfingowane zgony w wypadkach samochodowych w USA. Szefem rodzinnej szajki był Piotr M. znany muzyk zespołu Kult.

Policja zatrzymała trzy osoby w związku z wyłudzeniami ogromnych kwot za zgony, do których miało dochodzić w Stanach Zjednoczonych.

Szefem rodzinnej szajki ma być Piotr M. znany, wieloletni muzyk zespołu Kazika Staszewskiego – Kult.

Podejrzani posługiwali się w tym celu podrobionymi, amerykańskimi pieczątkami, dokumentami, wyłudzonymi aktami zgonu oraz rachunkami bankowymi założonymi na członków rodziny (…). Policjanci, we współpracy z bankiem, zapobiegli wypłacie kolejnych pieniędzy – poinformował podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji.

Przestępczy proceder miał trwać co najmniej od 2021 roku. To wtedy w rzekomym wypadku drogowym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej „zginęła” pierwsza z osób.

W sieci ukazało się oświadczenie zatrzymanego, w którym przeprasza kolegów z zespołu za swoje działania i stwierdza, że nie wiedzieli oni o jego przestępczej działalności czym pośrednio przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments