HobbyZwierzęta

Najlepsza karma dla Twojego psa, czyli jaka?

Istnieje wiele polecanych karm dla psów – każda z nich cechuje się określonymi właściwościami, które często zachęcają klientów do kupna określonego produktu. Co sprawia jednak, że dany pokarm będzie zdrowym, wartościowym źródłem substancji odżywczych dla naszego pupila, a nie tylko opierał swoją popularność na dobrej akcji marketingowej?

Dobra karma dla psa – co to takiego?

Dobra sucha karma dla psa powinna w jak największym stopniu odzwierciedlać naturalne pożywienie psowatych oraz pokrywać zapotrzebowanie żywieniowe naszego psiego przyjaciela. Przede wszystkim więc, oznacza to jak największą zawartość mięsa pochodzenia zwierzęcego w danym produkcie. Ten element jest niezbędnym składnikiem zwierzęcej diety, jako że dostarcza wysokojakościowe białko, będące źródłem aminokwasów, niezbędnych do rozwoju psiego organizmu.

r e k l a m a

Zastanawiając się, jaka karma dla psa będzie dobrym wyborem, należy również zwrócić uwagę na dodatek owoców i warzyw (one dostarczają z kolei ważnych witamin oraz minerałów), a także zawartość takich składników jak substancje chondroprotekcyjne oraz nienasycone kwasy tłuszczowe.

Czego nie powinna zawierać tania dobra karma dla psa?

Często żyjemy w błędnym przekonaniu, iż wartościowe produkty muszą z reguły cechować się wysokimi cenami. Jednakże, wygórowane koszty zakupu danego towaru często nie wynikają z jego wysokiej jakości, a zwyczajne z dobrego marketingu i przemyślanej reklamy producenta.

Dobra tania karma dla psa jest czymś bardzo powszechnym i ogólnie dostępnym, należy jedynie wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jej poszukiwaniu. Według wszelkich źródeł mówiących, czym jest najlepsza karma dla psa – forum, rankingów czy opinii ekspertów, wszystkie są zgodne co do jednego – taki produkt powinien być bezwzględnie bezzbożowy oraz pozbawionych zbędnych wypełniaczy. Do tych drugich zaliczamy – konserwanty, barwniki, aromaty, ulepszacze smaku oraz inne sztuczne substancje. Należy również wrócić uwagę nie tylko na samą zawartość danych składników, ale również ich procentowy skład w ogólnej masie produktu. Nadrzędną regułą jest to, aby mięso stanowiło jak największy udział psiej karmy.

Źródło informacji: rankingkarm.pl

fot. JT

r e k l a m a
Facebook Comments