112WIDEO

Napad na niepełnosprawnego seniora w kamerach monitoringu [WIDEO]

Są zdarzenia, które w sposób szczególny bulwersują społeczeństwo jak i samych policjantów. Do jednego z nich doszło na ulicach Sulęcina. W biały dzień do 81-latka poruszającego się o kulach, podszedł mężczyzna, wyciągnął jego portfel z tylnej kieszeni spodni i uciekł.

W sobotę (4 maja) około godziny 17.00 starszy mężczyzna spacerował ulicami Sulęcina. W pewnym momencie za jego plecami pojawiła się osoba, która bez pardonu wyciągnęła portfel z tylnej kieszeni jego spodni, a następnie uciekła. Pokrzywdzony poruszał się o kuli, nie miał więc żadnych szans na reakcję.

Senior nie miał przy sobie telefonu, udał się więc do pobliskiego sklepu, z którego powiadomił o sytuacji sulęcińskich policjantów. Był niezwykle zdenerwowany. Nie zdołał zobaczyć twarzy sprawcy, wskazał jedynie funkcjonariuszom charakterystyczne cechy jego ubioru oraz kierunek ucieczki. Skąpy opis napastnika stanowił znaczne utrudnienie w ustaleniu jego tożsamości. Mundurowi postawili sobie to jednak za punkt honoru.

Niezbędnym było włączenie do działań kryminalnych. Dowiedzieli się oni czy, i na których kamerach mógł nagrać się moment przestępstwa. BINGO! Jedna z nich zarejestrowana zdarzenie. Stało się to podstawą do dalszych czynności.

Doświadczenie i dobre rozpoznanie „w terenie” doprowadziły do zatrzymania 47 – letniego mężczyzny oraz odzyskania portfela wraz z dokumentami. Podejrzany usłyszał poważne zarzuty, w tym kradzieży szczególnie zuchwałej. Zostały one postawione w warunkach tak zwanej recydywy, co oznacza, iż zagrożenie karą za ten czyn wzrosło z 8 do lat 12.

źródło: policja.pl

fot./wideo: tamże

Facebook Comments