112Ciekawostki

Sukces dolnośląskiej policji. “Neonazista – malarz” złapany!!!

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez milickich policjantów mężczyźnie, który na moście kolejowym w Sławoszowicach oraz na drzwiach budynku stacji kolejowej w Miliczu namalował symbole propagujące treści o tematyce faszystowskiej.

Policjanci z Milicza zostali powiadomieni, że na moście kolejowym w podmilickich Sławoszowicach na popularnie zwanych „pięciu mostach” ktoś sprayem namalował symbole prezentujące treści o tematyce faszystowskiej. Okazało się, że sprawca na ścianie konstrukcji namalował znaki identyfikujące niemieckie jednostki wojskowe z okresu II wojny światowej. Także na metalowych barierkach ujawniono napisy propagujące ustrój faszystowski. Podobny znak został namalowany sprayem na drzwiach do pomieszczenia gospodarczego budynku stacji kolejowej w Miliczu.

Sprawą niezwłocznie zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie uzyskanych informacji oraz analizy zebranych dowodów kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który okazał się sprawcą tych przestępstw. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli między innymi puszki z farbą w sprayu, które prawdopodobnie zostały wykorzystane do malowania niedozwolonych symboli w miejscach publicznych. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw polegających na publicznym prezentowaniu treści o tematyce faszystowskiej, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że 24-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu.

Źródło: policja.pl

fot: tamże

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *