Niebezpieczny TikTok. Zginęło przez niego 8 osób!

W Kijowie doszło do ostrzelania galerii handlowej. W zbrodniczym ataku zginęło 8 osób. Jak się okazuje atak sprowokował filmik umieszczony na TikTok`u.

W ostrzale centrum handlowego w Kijowie śmierć poniosło 8 osób a wiele zostało rannych. Jak ustaliły ukraińskie służby atak był sprowokowany filmem umieszczonym w serwisie TikTok.

Jeden z mieszkańców Kijowa opublikował film na którym było widać wojskowy sprzęt i ludzi ukrytych w centrum handlowym. Film ten dostarczył siłą rosyjskim informacje które posłużyły do wyboru celu ataku.

Tiktoker który opublikował nagranie a tym samym świadomie lub nie dostarczył cennych informacji wywiadowczych dla wojsk rosyjskich. Służby bezpieczeństwa Ukrainy wyjaśniają rolę Tiktokera w całej sprawie.

Świadomie lub nieświadomie osoba ta pracowała jako zwiadowca dla wroga. Apelujemy do wszystkich obywateli: nie publikujcie danych o ruchu sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy, obiektach wojskowych i wyników ataków wroga! Są one wykorzystywane przez okupantów przy planowaniu dalszego ostrzału -napisała w oświadczenie strona Ukraińska.

Źródło: pp

fot. arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.