COVIDFinanse & bussinesPolitykaPolska

Niedzielski: nowe obostrzenia to kwestia dni?! Pierwsze galerie handlowe

Adam Niedzielski w radiowej rozmowie ujawnił, że do prawdziwego szczytu zachorowań brakuje nam kilkunastu dni. Rząd przewiduje na koniec stycznia eksplozję zachorowań wywołanych przez omikron a tym samym konieczny lockdown.

Znaczące słowa padły w poniedziałek rano na antenie RMF FM, gdzie gościem programu był minister Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia zapytany o nowe obostrzenia stwierdził, że taka decyzja zostanie podjęta w najbliższą środę lub piątek, jeśli nowych zakażeń COVID-19 będzie przybywać w takim tempie, jak w ostatnich dniach.

Pierwsze nowemu lockdown`owi mają być poddane galerie handlowe.

Jeżeli przez trzy dni widzimy wzrosty zakażeń, bo trzy dni temu przyrost był 10-procentowy, a ten wczorajszy był powyżej 25 proc., to siłą rzeczy jest to bardzo wyraźny sygnał ostrzegawczy – powiedział minister zdrowia. Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu zakażeń, przy bardzo wysokim poziomie zapełnienia łóżek szpitalnych, na poziomie 20 tysięcy, to tak, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające – zapowiedział minister.

Jednocześnie urzędnicy kancelarii premiera przyznają, że ma zostać zaostrzone kontrolowanie obowiązujących przepisów sanitarnych przez policję i sanepid.

Źródło: rmf/pp

fot. arch.

Facebook Comments