AktualnościPolitykaUkraina

Niemcy wysyłają broń na Ukrainę! „Zapomnieli” o amunicji…

Ukraina od początku wojny prosi zachód o dostawy broni i amunicji. Niemcy, czołowy eksporter broni na cały świat po dwóch miesiącach walk postanowili wysłać na Ukrainę broń przeciwlotniczą. Czołowy sojusznik Putina w Europie znów „stanął na wysokości zadania”. Do zestawów przeciwlotniczych nie załączono amunicji.

r e k l a m a

Minister obrony Niemiec Christine Lambrecht ogłosiła dostawę na Ukrainę 50 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Gepard zbudowanych na podwoziu czołgu Leopard.

Jest to nowoczesna i skuteczna broń do zwalczania celów na niskich i średnich wysokościach. Ukraina od początku walk prosiła o tego typu sprzęt.

Wspaniałomyślny gest Niemiec okazał się kolejnym widomym znakiem po której stronie konfliktu stoi Berlin. Działa przeciwlotnicze zaoferowane Ukrainie mają być przekazane bez amunicji odpowiedniej do ich działania.

Działa przeciwlotnicze bez amunicji są bezużyteczne. Jeżeli amunicja nie zostanie zapewniona przez niemieckie ministerstwo obrony w ciągu najbliższych kilku dni, Ukraina prawdopodobnie będzie musiała zrezygnować z tej oferty Niemiec – powiedział ambasador Ukrainy w Berlinie Andrij Melnyk, którego cytuje telewizja Biełsat.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *