Niepełnosprawny uwięziony w płonącej kamienicy! Zobacz dramatyczne nagranie

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, wezwani na miejsce pożaru jednej z kamienic, pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie wydostać się z budynku. Gdy funkcjonariusze jako pierwsi przybyli na miejsce, na klatce schodowej panowało duże zadymienie, a z piwnicy wydostawały się już płomienie…

r e k l a m a

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w Legnicy. Gdy dyżurny legnickiej komendy miejskiej otrzymał informację o pożarze, jaki wybuchł na klatce schodowej kamienicy mieszczącej się przy ulicy Kazimierza Wielkiego, natychmiast na miejsce wysłał patrol.

Policjanci, którzy przybyli w rejon pożaru jako pierwsi, od razu przystąpili do sprawdzenia, czy ktoś nadal przebywa w budynku, gdzie rozprzestrzeniał się pożar. Większość mieszkańców zdołała samodzielnie opuścić swoje lokale, jednak okazało się, że w jednym z mieszkań nadal przebywa starszy niepełnosprawny mężczyzna, który bez pomocy mundurowych nie będzie w stanie opuścić kamienicy.

Wiedząc, że czas odgrywa w tej sytuacji kluczową rolę, a sytuacja w każdej chwili może się pogorszyć, st. post. Paweł Pichalski i st. post. Justyna Kurs mogli podjąć tylko jedną decyzję. Natychmiast zdecydowali się wejść do budynku, na klatce schodowej którego panowało duże zadymienie, a z piwnicy wydostawały się już płomienie, aby wyprowadzić seniora z miejsca zagrożenia.

Dzięki skoordynowanym i skutecznym działaniom służb ratowniczych oraz poświęceniu policjantów, którzy pozostali wierni mottu „pomagamy i chronimy”, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, a źródło ognia udało się szybko zneutralizować.

policja.pl

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *