Piłka nożnaSport

Nieudana inwestycja Roberta Lewandowskiego. Jego spółce grozi upadek

Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Sukcesy sportowe przekuwają się też na ogromne zarobki. Lewandowski z myślą o przyszłości często inwestuje swój majątek. Jednak jedna z jego kluczowych inwestycji stanęła nad przepaścią.

Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Także jego zarobki plasują go w światowej elicie sportowców. Znany piłkarz z myślą o przyszłości stara się inwestować swój ogromny majątek.

Jednym z pomysłów biznesowych Roberta Lewandowskiego była inwestycja w obszar gier komputerowych. Nowy rozwijający się rynek skusił reprezentanta Polski i utworzył on spółkę RL9Sports Games. Firma ta miała tworzyć gry komputerowe firmowane nazwiskiem Lewandowskiego.

Flagowym projektem tej spółki miała być gra Football Coach, gdzie gracz wcielał się w trenera czołowych drużyn i zawodników.

Jak się okazało gra nie znalazła fanów wśród graczy. Mimo ogromnych inwestycji w samą grę oraz kampanie promocyjne nie udało się znaleźć dostatecznej liczby klientów by gra mogła funkcjonować na rynku i przynosić dochody.

Gra okazała się jedną z największych porażek tego typu projektów. Obecnie spółce grozi upadek a jej udziałowcy, w tym Lewandowski stracą zainwestowane pieniądze.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments