Od lat katowała czwórkę swoich dzieci. Najmłodsze miało 3 lata!

38-letnia kobieta, znęcała się psychicznie i fizycznie nad czwórką swoich dzieci. Najmłodsze z nich miało zaledwie 3 lata!

Kilka dni temu, do zabrzańskich policjantów wpłynęło zawiadomienie, dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego przez matkę nad czwórką jej dzieci. Chłopców w wieku 4 i 6 lat oraz dziewczynek w wieku 3 i 13 lat. O całej sytuacji policjanci dowiedzieli się, gdy kobieta pozostawiła dzieci bez opieki na dwa dni, a sama postanowiła imprezować.

Z ustaleń, jakie poczynili policjanci oraz prokurator nadzorujący postępowanie, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynika, że kobieta najprawdopodobniej od trzech lat znęcała się nad dziećmi fizycznie i psychicznie. Według ustaleń śledczych 38-latka wielokrotnie krzyczała, wyzywała, poniżała, krytykowała, ośmieszała oraz biła dzieci. Dzieci był też zaniedbane, nie posiadały odpowiednich do panującej pory roku ubrań oraz przebywały w nieodpowiednich warunkach.

Prokurator przedstawił mieszkance Zabrza, zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego ze szczególnym okrucieństwem. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec kobiety najsurowszy środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu. Teraz najbliższy miesiąc 38-latka, spędzi za kratami.

Grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności. Dzieci zostały umieszczone w ośrodkach opiekuńczych i są już bezpieczne.

Źródło :policja.pl

fot.ilus./wideo: tamże

Facebook Comments