MedycynaUroda i zdrowie

Onkologiczny lek o 90 proc. skuteczności! Nie chcą go koncerny farmaceutyczne

Zespół naukowców pracujący w Hadassah-University Medical Center opracowali niezwykle skuteczny lek na groźną chorobę nowotworową – szpiczaka mnogiego. Jego skuteczność przekroczyła 90 procent!

Naukowcy pracujący w Hadassah-University Medical Center w Izraelu znaleźli skuteczny lek na szpiczaka mnogiego. Ten niezwykle groźny nowotwór był do tej pory bardzo trudny w leczeniu i podlegał częstym reemisją.

Skuteczność nowego leku to ponad 90 procent. Obecnie preparat przechodzi testy w Stanach Zjednoczonych oraz innych renomowanych ośrodkach.

Dotychczas szpiczak był odpowiedzialny za aż 10 procent wszystkich nowotworów krwi i zbierał swoje śmiertelne żniwo szczególnie wśród dzieci.

Wysoka skuteczność izraelskiego leku zaniepokoiła koncerny farmaceutyczne. Eliminacja kolejnej drogiej w leczeniu choroby zagraża zyskom wielkich firm, które sprzedawały leki stosowane w chemioterapii oraz innych mniej skutecznych sposobach leczenia nowotworów.

Nowy lek opracowany w Izraelu może być przełomem w onkologii i doprowadzić do powstania nowych skutecznych terapii także na inne odmiany raka.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments