CiekawostkiKościółŚwiat

Papież Franciszek zawiesza aktywność. Czy to koniec pontyfikatu?

Po niedawnych problemach związanych u układem trawiennym, papież Franciszek znów ma kłopoty zdrowotne. Papież zawiesza swoją aktywność na około dwa tygodnie w związku z kolejnym pogorszeniem jego stanu zdrowia.

Jorge Mario Bergoglio, 85-latek który przybrał papieskie imię Franciszek znów ma problemy zdrowotne. Jak ogłosiła Stolica Apostolska wierni nie zobaczą go w niedzielę (8 maja) podczas tradycyjnej ceremonii święceń kapłańskich nowych duchownych diecezji rzymskiej.

r e k l a m a

Tym razem zawieszenie aktywności Franciszka jest związane z zaleceniami ortopedów. Według lekarzy, papież cierpi na chorobę zwyrodnieniową stawów typową dla ludzi w jego wieku.

Już w 1994 roku, Bergoglio był operowany i wstawiono mu endoprotezę stawu biodrowego. Od tego czas choroba postępuje powodując problemy w poruszaniu się.

Według źródeł watykańskich papież ma zwiesić swoją aktywność publiczną na 10 dni. Jednak nieoficjalnie przyznaje się, że niemożność poruszania się o własnych siłach może na stałe ograniczyć wystąpienia Franciszka.

r e k l a m a

Przy okazji wracają plotki mówiące o możliwym końcu pontyfikatu w związku ze stanem zdrowia. Mogłoby to oznaczać historyczne wydarzenie, kiedy to byłoby trzech papieży w tym dwóch emerytów.

Źródło: pp/vn

fot.arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *