Finanse & bussines

PayPal. Zanikają konta i pieniądze użytkowników

PayPal, firma oferująca internetowe konta bankowe została oskarżona o kradzież pieniędzy klientów. Jest to kolejny proces tego typu wytoczony internetowemu gigantowi.

Grupa użytkowników PayPal oskarżają firmę o bezprawne zajmowanie ich własności osobistej i łamanie przepisów. Lena Evans, Roni Shemtov i Shbadan Akylbekov wytaczają pozew zbiorowy w imieniu wszystkich innych użytkowników, których konta zostały wcześniej zamrożone. Pokrzywdzeni domagają się zwrotu skonfiskowanych pieniędzy, a także odszkodowania za straty moralne.

Łączna kwota aktywów jakie przejął PayPal liczona jest w setkach tysięcy dolarów. PayPal miał „zamrażać” konta klientów na czas 6 miesięcy. Nie mieli oni w tym okresie dostępu do swoich pieniędzy.

Inną formą przejmowania pieniędzy przez PayPal było zamykanie kont klientów wraz z przejęciem ich pieniędzy. PayPal powoływał się przy tym na naruszania regulaminu dostawcy usług.

Nieuczciwe praktyki PeyPal są nagłaśniane od 2016 roku. Od tego czasu wielu użytkowników miało „zamrażane” konta wraz z aktywami. W internecie działa forum skupiające pokrzywdzonych przez amerykańską firmę. Zgromadziło ono już ponad 100 tys. osób.

Źródło: abc news/pp

fot. arch.

Facebook Comments