Piąta fala COVID już w styczniu! Minister zwrócił uwagę na kościoły

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nieoczekiwanie odniósł się do przewidywań dotyczących kolejnej fali COVID. Rządowe plany wskazują styczeń jako kolejny czas przyrostu zakażeń.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas jednego z wywiadów nieoczekiwanie wskazał na datę przewidywanej piątej fali COVID w Polsce. Kolejny gwałtowny wzrost zachorowań rząd planuje na styczeń.

To jest trochę niepokojące, ponieważ ciągle jest dużo nowych przypadków zakażeń; także jest wiele osób, które przebywa w szpitalach. Musimy, więc przez najbliższe tygodnie zdecydowanie ograniczyć zakażenia, aby być przygotowanym na kolejną falę – wskazał wiceszef resortu zdrowia.

Aby ten wirus mógł się szybciej rozprzestrzeniać wystarczy kilkanaście minut w bliskim kontakcie z osobą zakażoną” – ostrzegł wiceszef MZ. W ocenie Kraski, „należy wrócić także do praktyki liczenia wiernych w kościołach”.

Minister odniósł się także do problemu braku skuteczności szczepionek wobec nowego wariantu COVID.

„Na pewno w jakimś stopniu szczepionki będą nas chroniły przed nowym wariantem, a na pewno trzecia dawka – przypominająca” – stwierdził wiceszef MZ.

Źródło: POLSAT/PP

fot. ilust.

Facebook Comments