Dom & wnętrzaSponsorowane

Pierwsze mieszkanie – tych błędów unikaj!

Wynajem pierwszego mieszkania wiąże się z naprawdę wieloma emocjami, najbardziej przeważająca jest prawdopodobnie ekscytacja. W końcu doczekujesz się momentu, w którym możesz opuścić swój dom rodzinny, rozpoczynasz życie na własnych zasadach. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że znalezienie odpowiedniego mieszkania do prostych zadań raczej nie należy. W końcu ciężko jest mieć pewność, na co dokładnie się piszemy.

Podstawowych pytań jest ogrom, a zwykle większość osób, które wynajmują pierwsze pytanie, nie zna na nie odpowiedzi. Sprawdź, jakich błędów należy unikać, aby misja ,,wynajem’’ zakończyła się sukcesem.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Jak można się spodziewać wybór typu budownictwa jest jednym z najważniejszych, których należy podjąć. W końcu wprowadza on naprawdę wiele kwestii, według których zdecydujemy czy mieszkanie opłaca się wynajmować czy może jednak lepiej zdecydować się na inne. Zarówno rynek pierwotny Warszawa, jak i rynek wtórny oferują naprawdę wiele fantastycznych opcji, spośród których można wybierać. Podejmując tę niezwykle istotną decyzję uwagę należy zwrócić przede wszystkim na stan techniczny mieszkania oraz faktyczną cenę po uwzględnieniu wszystkich kosztów takich jak: śmieci, prąd, woda czy też ogrzewanie.

A może by tak zamieszkać samemu?

Znaczna część młodych ludzi decyduje się na wynajem mieszkania z innymi osobami zamiast zrobienia tego w pojedynkę. Ma to oczywiście swoje wady oraz zalety, tak samo jak zresztą mieszkanie samemu. Wynajmowanie mieszkania samemu jest oczywiście bardzo odpowiedzialną kwestią, wymaga nie tylko odpowiedniego zarządzania najmem w pojedynkę, ale również znacznie większego nakładu finansowego. Ogromnym plusem jest tutaj niezwykły komfort, swoboda której doznajemy. To czy mieszkanie z innymi jest rzeczywiście dobrym pomysłem zależy od naprawdę wielu czynników. Jednym z nich jest przede wszystkim to czy faktycznie utrzymujemy dobry kontakt ze swoimi współlokatorami, jeśli następują między Wami spięcia, może się to okazać prawdziwym koszmarem. Ogromną zaletą są mniejsze koszty, gdyż dzieli się je po równo ze współlokatorami.

Zdecydować się na pokój czy mieszkanie?

Ludzie, którzy dopiero co wyprowadzają się od rodziców, często zamiast mieszkania decydują się na wynajęcie pokoju. Oczywiście wyboru tego należy dokonać w szczególności patrząc na swoje preferencje, typu to czy wolisz mieszkać sam czy z kimś oraz na Twoje nastawienie do obcych ludzi. Wynajmując pokój płacisz za niego oraz część wspólną, w której musisz zachowywać porządek, aby wszystkim mieszkańcom żyło się ze sobą dobrze. Główną zaletą wynajmowania pokoju jest jego cena, gdyż ta znacznie niższa jest niż w przypadku całego mieszkania.

Wybór lokalizacji

Jedna z najważniejszych kwestii jeśli chodzi o mieszkania jest lokalizacja, powinna jak najbardziej odpowiadać Twoim osobistym preferencjom. Przede wszystkim mieszkanie powinno znajdować się w bliskiej odległości lub być dobrze skomunikowane z miejscem Twojej pracy czy też uczelnią. W większych miastach ma to szczególne znaczenie, gdyż na same dojazdy możesz zmarnować mnóstwo cennego czasu. Zdecyduj się więc na dzielnicę, w której planujesz spędzić najwięcej czasu.

red.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *