Pierwszy skandal na mundialu!? Gospodarze już kupują mecze

Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze od początku są związane z podejrzeniami o korupcję. Kraj bez nawet symbolicznych tradycji piłkarskich i stadionów stał się gospodarzem największej piłkarskiej imprezy świata. Jak się okazuje Katar już aktywnie „pracuje” nad wynikiem swojej reprezentacji.

r e k l a m a

Jak donoszą brytyjskie media w meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw Katar ma pokonać Ekwador 1:0. Taki wynik ma być rezultatem kupna meczu co ujawnia szef regionalnego oddziału Brytyjskiego Centrum Studiów i Badań nad Bliskim Wschodem, Amjad Taha.

Już przy wyborze Kataru na gospodarza mundialu cały świat mówił o korupcji. Kraj bez stadionów i tradycji piłkarskiej stał się gospodarzem największej piłkarskiej imprezy świata.

Katarczycy sprowadzili z Azji tysiące robotników którzy w skandalicznych warunkach pracowali przy budowie stadionów. Aby przekazać światu, że do Kataru przybyli liczni kibicie zorganizowano medialne przedstawienie ze „spontanicznymi” przemarszami ludzi udających kibiców.

Nie dziwi więc fakt, że Katar staje się faworytem do wygrania piłkarskich mistrzostw lub zajęcia wysokiej pozycji.

Miliardy dolarów Katarczyków są w stanie wiele zdziałać w światowej piłce.

Koszt wygranej nad Ekwadorem miał kosztować Katarczyków 7,5 miliona dolarów a gol ma paść już w pierwszej połowie meczu.

Źródło: DailyMail/pp

fot. ilust

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *