PolitykaPolska

Pierwszy „sukces” Tuska. Kosztem Polski i Polaków uratował niemiecki koncern?

Nowa większość sejmowa spowodowała straty Orlenu na ponad 5 miliardów złotych. Jak się okazuje to nie koniec „sukcesów” koalicji PO – PSL – Hołownia. Kolejny projekt ustawy nazwany „lex wiatrak” jest kołem ratunkowym dla koncernu Siemens, który stałby się głównym beneficjentem nowego polskiego prawa.

r e k l a m a

„Lex wiatrak” to kontrowersyjny projekt który ma zmienić polski krajobraz pozwalając na prawie niekontrolowaną budowę farm wiatrowych.

Jak się okazuje projekty nowej większości sejmowej na czele z Donaldem Tuskiem nie tylko spowodowały utratę ponad 5 miliardów złotych z wartości PKN Orlen, ale i pomógł niemieckiej spółce Siemens.

Projekt ustawy zakłada m.in.: możliwość przybliżenia wiatraków nawet do 300 metrów od budynków wielorodzinnych, 400 m od domów jednorodzinnych, szpitali czy przedszkoli. Nowe inwestycje nie będą musiał być konsultowane z mieszkańcami.

Nowy projekt ustawy wiatrakowej wprowadza także możliwość wywłaszczeń prywatnych właścicieli przez inwestora w razie konfliktu dotyczącego inwestycji wiatrowej!

Jak się okazuje, projekt ustawy może być wynikiem korupcji politycznej i działalności lobbystów. Największym producentem elementów elektrowni wiatrowych jest niemiecki koncern Siemens, który ma trudności finansowe. Wiadomości o projekcie ustawy spowodował natychmiastowy wzrost akcji tej spółki, która będzie głównym beneficjentem wprowadzanych zmian.

Także pieniądze z KPO które miałby być przeznaczone na inwestycje energetyczne wróciłby tym samym do Niemiec i firmy Siemens.

Przeciwko projektowi „Lex wiatrak” protestuje Prawo i Sprawiedliwość.

Afera wiatrakowa wybuchła, zanim podjęli próbę stworzenia rządu. Bez konsultacji, bez analiz, bez przygotowania politycy Platformy i Polski 2050 chcą ustawić wielkie turbiny przy domach Polaków. Kto straci? Polacy. Kto skorzysta? Lobbyści – stwierdził Mateusz Morawiecki.

„Lex wiatrak” zaskoczył też wielu polityków PSL, którzy twierdzą, że projekt tej ustawy nie był z ni i konsultowany.

r e k l a m a

Źródło: pp

fot. ilust.

 

Facebook Comments