Pijani rowerzyści znów zapełnią więzienia? 43-latek dostał 5 tys. złotych mandatu

5 tysięcy złotych mandatu otrzymał wczoraj cyklista, który w miejscowości Fajsławice spowodował kolizję drogową. 43-latek jadąc ,,na podwójnym gazie”. Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 06.02.2022 r., w miejscowości Fajsławice. Policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Jak ustalili mundurowi, 43-letni mieszkaniec gminy Fajsławice jadąc po drodze publicznej rowerem na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej citroenem powodując kolizję drogową.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, 43-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.Cyklista otrzymał mandat karny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek na drodze. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że dla osób, które wsiadają za kółko czy kierują rowerem po spożyciu alkoholu nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Źródło: policja.pl

fot. arch.

Facebook Comments